Atrakcje sportowe w okolicach Paszkówki. Tam warto zajrzeć

Atrakcje sportowe w okolicach Paszkówki. Tam warto zajrzeć

Paszkówka zachęca przede wszystkim swoim dostojnym Pałacem. Nie jest on jednak jedyną atrakcją regionu. W okolicy swoje bazy ma wiele klubów piłkarskich, a wizyta na meczu może być świetnym pomysłem dla fanów sportowych emocji.

Paszkówka to wieś w województwie małopolskim. Leży zaledwie 30 minut jazdy autem od Krakowa, toteż wizytę w Pałacu w Paszkówce można połączyć z wybraniem się na mecz jednej z krakowskiej drużyn. Na jakie ekipy warto zwrócić uwagę?

Cracovia

Najstarszy nieprzerwanie istniejący klub piłkarski w Polsce, założony w 1906 roku. Pięciokrotny mistrz Polski, znany z rywalizacji z Wisłą Kraków w „Świętej Wojnie”. Cracovia rozgrywa swoje spotkania na stadionie przy ul. Kałuży. Jest jedynym przedstawicielem Krakowa w Ekstraklasie.

Wisła Kraków

Jeden z najbardziej utytułowanych polskich klubów, założony w 1906 roku. 13-krotny mistrz Polski, z bogatą historią występów w europejskich pucharach. Wisła Kraków przez lata dominowała w Ekstraklasie, przyciągając rzesze kibiców. Swoje mecze rozgrywa na stadionie przy Reymonta. Obecnie występuje w I lidze i walczy o awans do Ekstraklasy.

Na ten moment “Biała Gwiazda” zajmuje szóste miejsce w ligowej tabeli. Oznacza to, że wystąpiłaby w barażach o awans. Czy tak się ostatecznie stanie? Możecie przekonać się, śledząc wyniki Wisły Kraków dzięki STS kod promocyjny.

Wieczysta Kraków

Klub znany z ogromnych ambicji i dynamicznego rozwoju. Choć przez lata funkcjonował w niższych ligach, stał się sensacją dzięki inwestycjom właściciela w doświadczonych i znanych piłkarzy. Celuje w szybki awans do wyższych klas rozgrywkowych, przyciągając uwagę kibiców i mediów. Wieczysta Kraków rywalizuje obecnie w II lidze. Za wyniki zespołu odpowiada Sławomir Peszko, a barwy reprezentują między innymi Jacek Góralski, Michał Pazdan, Petar Brlek oraz Rafael Lopez. Niedługo zaś dołączy Carlitos Lopez, czyli były król strzelców Ekstraklasy w barwach… Wisły Kraków.

Hutnik Kraków

Klub z Nowej Huty, założony w 1950 roku jako symbol sportowy najmłodszej dzielnicy Krakowa. Największe sukcesy święcił w latach 90., gdy grał w Ekstraklasie i występował w Pucharze UEFA, rywalizując m.in. z AS Monaco. Znany z silnych tradycji młodzieżowych, wychował wielu znanych piłkarzy. Jego stadion na Suchych Stawach to miejsce, gdzie futbol łączy się z lokalną tożsamością i wiernym dopingiem kibiców. Hutnik, podobnie jak Wieczysta Kraków, gra na poziomie II ligi.

Puszcza Niepołomice

Klub nie z Krakowa, ale pobliskich Niepołomic. Dzięki odpowiedzialnemu zarządzaniu i poukładanej grze podopieczni Tomasza Tułacza awansowali do Ekstraklasy, pokazując, że zdeterminowany zespół może osiągnąć wielkie cele. Ostatnio Puszcza wróciła do rodzinnych Niepołomic i to tam rozgrywa swoje spotkania.

Garbarnia Kraków

Klub z bogatą historią, mistrz Polski z 1931 roku. Choć dziś gra w niższych ligach, pozostaje symbolem przedwojennego futbolu w Krakowie. Słynie z przywiązania do tradycji i pracy z młodzieżą. Jego stadion przy Rydlówce to miejsce z wyjątkowym klimatem, gdzie wciąż tętni pasja do piłki nożnej. Garbarnia Kraków jest “bohaterem” epizodycznym sztuki “Ambroży Grabowski, czyli wszystko co chcecie wiedzieć o Krakowie, ale se nie wyguglacie”.